משלוח בחינם עד לפתח הבית ברכישה מעל 299 ש"ח

Tom Ford טום פורד: ממעצב אופנה לכיבוש עולם הבישום

Shai Elhadif

פורסם בתאריך May 11 2022

Tom Ford טום פורד: ממעצב אופנה לכיבוש עולם הבישום
'סיפור ההצלחה הנועז ביותר של עולם האופנה אי פעם הוא האופן שבו Women's Wear Daily תיאר את הקריירה המטאורית של טום פורד - שכעת, כמובן, מענג את החושים שלנו גם בניחוח...

 טום פורד, שנולד כתומס קרלייל פורד בסנטה פה, ניו מקסיקו (ב-1961), למד אדריכלות בקמפוס בפריז של בית הספר פרסונס המפורסם לעיצוב, כאשר במהלך שנתו האחרונה, הוא שמע אופנה קוראת. הוא דיבר את דרכו לעבודת העיצוב הראשונה שלו עם כמעט אפס ניסיון, עבר למילאנו כדי לעבוד עבור גוצ'י ב-1990 - ואחרי כמה שנים בלבד מצא את עצמו בראשה, והפך למנהל קריאייטיב ב-1994. על כך הוא יצר קולקציה אחרי קולקציה עטורת שבחים. מותג, והופך ל'יקיר' עורכי האופנה ועוקבי האופנה.

טום פורד זוכה בפרסי עיצוב רבים, וזוכה להחיות לא רק את גוצ'י אלא גם את איב סן לורן - תפקידים שהוא ביצע בו זמנית, והרכיב אוספים משפיעים ופרסומות פרובוקטיביות. קמפיינים ש'דחפו את מעטפת האופנה'.

אבל כשטום פורד עזב את קבוצת גוצ'י ב-2004 (לאחר שהזניק את בית האופנה האיטלקי בחזרה למיינסטרים), אפשר לומר שעולם האופנה כולו עצר את נשימתו, מחכה לגלות את הפרק הבא בחייו המדהימים של טום פורד.

מה שהוא עשה היה להשיק קו של ניחוחות - החל בסחלב שחור - שלא רק אהובים על נשים וגברים ברחבי העולם, אלא גרפו פרסים רבים.
:השבחים כוללים פרסי קרן הניחוח עבור Violet Blonde, Café Rose, Jasmin Rouge,
Grey Vetiver, Tom Ford for Men.וכך נמשכת הרשימה המרשימה.

כל ניחוח של טום פורד נוצר בהשראת העבר הזוהר שלו - כאשר המרכיבים היקרים ביותר בעולם שימשו ליצירת ניחוחות של תחכום עילאי. שיקוף אופנה, 'קולקציות' בהשראת נושא מסוים: וריאציות המושמעות על התו החונק להפליא של White Musk (2009), המובילות אותנו אל הג'רדין נואר האקזוטי (ב-2012), יחד עם ספינים על עוד. "רציתי לבקר שוב במדינת עוד מזה שנים. זהו אחד המרכיבים המרתקים ביותר בפלטה של ​​בושם. עבור האוסף הזה, חקרתי כיצד עוד יכול להשתלב עם מרכיבים יקרים אחרים מהתרבות העשירה והמפורסמת ומהמסורות האמנותיות של המזרח התיכון.
(Oud)

gigi-hadid-tom-ford-velvet-orchid-fragrance-ad-photo ולצד קו ה"חתימה" של טום פורד, "אוסף התערובות הפרטיות (בתמונה למטה)" היא מעבדת הריח האישית שלי; זה המקום שבו יש לי את היכולת ליצור ניחוחות מקוריים מאוד מיוחדים שאינם מוגבלים על ידי המוסכמות של ייצור ניחוחות מיינסטרים. Private Blend עוצב מתוך מחשבה על אנין הניחוחות האמיתי', כך מתאר זאת המעצב/חובב הבושם עצמו. כל ניחוח מתחיל בתמצית היקרה מתו בודד: ענבר, טבק, סיגלית שחורה, עור, גרדניה...

לאיזו קולקציה הוא יוצר, היא תמיד ניתנת ללבישה (וניתנת לשיתוף) לחלוטין - בעקבות המסורת ההיסטורית בבשמים, כשהמגדר היה 'מטושטש', טום פורד מאמין שגברים ונשים יכולים ללבוש כל אחד מהניחוחות שלו.

"ריחות הם כל כך מעניינים," הוא ציין. "אתה מצרף אליהם אסוציאציות משלך בהתבסס על חוויות העבר שלך. כשאני חושב על וטיבר כמרכיב, אני חושב על הרבה גברים שהכרתי במהלך השנים שלבשו אותו כי זה ניחוח גבר כל כך נצחי, וישנם ריחות איקוניים עתיקים יותר שנבנו סביבו שמוכרים מאוד לִי. אבל אם אתה בן 20 היום והחברה שלך לובשת וטיבר אפור, מה שנשים רבות אומרות שהן רוצות לעשות, אז כשתהיה בן 40 או 50 תעצום עיניים ותזכור אותה. אז אי אפשר לדייק. בינתיים, כ-30% מהאנשים שלובשים סחלב שחור הם גברים - זה הולך לשני הכיוונים...'

ידוע כעובד בצמוד להפליא עם הבשמים שעיצבו את הקולקציה שלו (ונודע כפרפקציוניסט בכל דבר), הריח קרוב להפליא ללבו של טום פורד.

קולקציית תערובות פרטיות כפי שחשף יצרן הטעם למראיין מ-ShortList, 'אני חושב שהריח עשוי להיות חשוב יותר מבגדים. אני למעשה לא אדם מאוד חומרני. אני כל כך מודע לכך שכל מה שאנו חווים הוא חולף. יש לנו חפצים וזוכים ליהנות מהם, ולפעמים הם חפצים משובחים מאוד, אבל אני יכול להיות מאושר באותה מידה בניו מקסיקו בלי בגדים ובית אדובי של חדר אחד. זה יהיה יפה, כמובן - יהיה לי את הסיר ההודי האחד שלי במקום הנכון ומיטת משטחים קטנה במקום המושלם על הרצפה. אבל לא הייתי מתגעגע לכל שאר הדברים מלבד ניחוח. יהיה לי קשה יותר לחיות בלעדיו מאשר בגדים מפוארים ורהיטים מפוארים'.

"בעקבות זאת", ממשיך טום פורד, "כמו מוזיקה או אוכל, ריח הוא ממריץ חושי מאוד ישיר. זה מעורר את החושים, מעלה רגש וזיכרון ותחושה. זה לא אומר שאני צריך לקנות בושם יקר; זה רק אומר שאצטרך להריח פרחים, להריח את הנוף. אז ניחוח הוא יותר מאביזר, בהחלט, בשבילי. במובנים רבים, זה האירוע המרכזי - בטוח

פוסטים נוספים